Diodes - Bridge RectifiersTSC America Inc. TS10P03G C2G
TS10P03G C2G
5S-TS10P03G C2G
TS10P03G C2G
BRIDGE RECTIFIER
Product Description
| Packaging: | 1.178 |
| Series: | 0 |
| Diode Type: | - |
| Technology: | - |
| Voltage - Peak Reverse (Max): | Active |
| Current - Average Rectified (Io): | Single Phase |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | Standard |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 200V |
| Operating Temperature: | 10A |
| Mounting Type: | 1.1V @ 10A |
| Package / Case: | 10??????A @ 200V |